Yağlı Ciltler İçin Tonik Tarifleri

Yağlı ciltler çabuk yaşlanmaması itibariyle bir avantaja sahipken, görünüm açısından parlak ve yağlı durduğu için rahatsızlık oluşturabiliyor. Tonik uygulamak cildi fazla yağdan ve kirden arındırır, gözenekleri sıkılaştırır. Günde 1 kez cildin temizlenmeye ihtiyacı vardır.

Maden sulu tonik: yarım fincan maden suyu ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Gece yatmadan yüzünüze pamukla sürün.

Elma sirkeli tonik: 1çorba kaşığı elma sirkesi, 8 çorba kaşığı maden suyu. Malzemeleri karıştırıp temizlenmiş yüze pamukla masaj yaparak uygulayın.

Gül sulu tonik: 4 yemek kaşığı gül suyu ve 5 damla çay ağacı yağını karıştırıp gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın.

Elma suyu ile tonik tarifi: 1 bardak su, yarım bardak elma suyu. Bunları karıştırıp yüzünüze masaj yaparak sürün. Gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.

Papatyalı tonik: Yarım kg. papatyayı suda kaynatın. Ilıyınca buz kalıplarına döküp buzlukta bekletin. Her gün yüzünüze bu buz kalıplarıyla masaj yapabilirsiniz.

Karbonatlı tonik: Karbonat akne oluşumuna neden olan bakterilerin oluşmasını önler. 1 tatlı kaşığı karbonatı 1 su bardağı kaynatılıp soğutulmuş olan suyun içerisine atın. Pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Kuruyunca yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.

Limon toniği: 1 çay bardağı votka, 1 adet limonun suyunu karıştırın. Sabah ve gece yatmadan önce yüzünüze uygulayın.

Evde yapabileceğimiz birçok tonik tarifinden en kolaylarını sizlerle paylaştık. Kolay gelsin hanımlar…

Bir cevap yazın