Ruj Sürmenin Özel Yöntemleri

Etkileyici ve çekici dudaklara sahip olmak çok da zor değildir. Dudaklarınızın nemini korumak, kurumasını ve çatlak çatlak görünmesini önler. Dudaklarınızı yumuşak tutmak için dudak balmı, çatlak kremi veya kolayca bulabileceğiniz vazelin kullanabilirsiniz.

Makyaja başlamadan dudaklarınızı yumuşatmış olmalısınız. Çünkü kuru bir dudağın üzerine sürülen ruj pek de hoş durmaz.

Kış mevsiminde süreceğiniz rujunuz parlatıcılı rujlardan olabilir. Neden mi? Bu rujlar aynı zamanda dudaklarınızı nemlendirecek ve bir koruyucu görevi görecektir. Kış mevsiminde tercihinizi bu rujlardan yana yapmanızı tavsiye ederim.ince-dudak-ruj-sürme

Ruj sürmeden önce yapmanız gereken diğer işlem ise dudak kalemi kullanmaktır. Hafif bir makyaj yapıyorum deseniz de dudak kalemi kullanmak rujunuzun daha güzel görünmesine yardımcı olur. Rujunuzun doğal görüntüsünü de kesinlikle bozmaz. Tabi doğru renkte dudak kalemi kullanmışsanız. Dudak kalemi kullanmanızın diğer faydası da rujunuzun kalıcılığını artırmasıdır.

Ruj sürmenin temeli gibi düşünebiliriz dudak kalemini. Bu nedenle dudak kalemi nasıl kullanılır biraz da buna bakalım:

Günlük kullanım için makyaj yapıyorsanız koyu renk kalem kullanmak doğal olmaz. Yine kalemi çok keskin çekmek de doğallığınızı bozar.

Dudaklarınız ince ise dudak kalemini dudağınızın biraz dışından çizebilirisiniz. Dudakların kalın görünmesi için fazla abartmak ise kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Kararında yapmak en doğrusudur.

kalici-dudak-makyaji3

Dudak kaleminin ucunun çok sivri olmaması gerekir. Biraz küt bir uca sahip olduğunda yumuşak bir etki oluşturacağından daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Dudak kalemini rujunuzu sürdükten sonra da uygulayabilirsiniz. Ruj ile dudak kalemi bütünleşir ve doğal bir görüntü oluşur.

Bir cevap yazın