Göz Çevrenizdeki Kırışıklıklara Veda Edin

Kırışıklık sorunları kimi zaman çok erken yaşlarda başlayarak hepimizi rahatsız eder. Bunun önüne geçebilmek bir nebze de olsa mümkündür. Kırışıklık karşıtı hazır ürünleri kullanabileceğiniz gibi evde yapabileceğiniz doğal formülleri de kullanabilirsiniz.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklara kazayağı denilir. Kadınları en çok rahatsız eden ve çok erken yaşlarda başlayan kazayağı çizgileri göz çevresindeki derinin daha ince olmasından kaynaklanmaktadır. Düzenli olarak krem sürülerek masaj yapılması ve bu bölgeye daha fazla özen gösterilmesi gerektiği uzmanlarca vurgulanıyor. Bu yazımızda sizlere göz çevresi için kırışıklık maskesi tarifi veriyoruz.

Eşit miktarları yaş maya ve süt karıştırılarak krem kıvamına getirildikten sonra göz çevresine sürülerek 20 dakika bekletilir. Daha sonra soğuk suyla yıkanır. Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Özellikle kuru ciltlerin bu maskeyi mutlaka uygulaması önerilir. Çünkü kuru ciltler çok daha çabuk kırışır. Mayada bulunan vitamin ve mineraller, cildi besleyip kırışıklıkların açılmasını sağlar. Düzenli uygulanması çok daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Maya maskesini sadece göz çevresinde değil dekolte, yüz ve hatta ellerinizde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz .

Mayayı illa sütle karıştırmak zorunda değilsiniz. Arzu ederseniz su ile de krem kıvamına getirerek kullanabilirsiniz. Yalnız, maskeyi uyguladığınızda cildinizde hassasiyet ve kızarıklık oluşursa göz çevresi kırışıklık maskesini uygulamayın. Ayrıca cildiniz tüylenmeye yatkın ise maya maskesini sadece göz çevrenizde kullanın.

Erken yaşlardan itibaren cilde temiz bakarak, cilt tipine uygun ürünler kullanarak hem bilinçli hem de faydalı bir kazanım sağlanacaktır. En önemli zenginliklerimizden biri olan cilt güzelliğimize özen göstermeli, bunun için de mümkün olduğunca doğal yolları tercih etmeliyiz. Maya maskesine cilt tipinize göre limon ya da elma suyu da ekleyebilirsiniz .

Pırıl pırıl ve kırışıksız bir cilde kavuşmanız dileğiyle…

Bir cevap yazın