Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Telefon, mesaj hiç bir şekilde iletişime geçmeyin. İki hafta çok canınız yanacak. İki haftanızı feda edin. Arkadaşlarınızla vakit geçirin. Mümkün oldukça yalnız kalmayın ve eğlenceli zamanlar geçirin. Onunla gitmediğiniz yerlere gitmeye çalışın. Hareketli müzikler açıp dans edin. Hissettiklerinizi yazın. Spor yapın hem kötü enerjinizi atacaksınız hem de fiziğinizi koruyacaksınız. Kendinizi şımartın. Sakin ve huzurlu zaman geçireceğiniz şeyler yapın. Ondan bahsetmeyin, bahsettirmeyin. Onunla ortak ya da onun aracılığıyla tanıştığınız kişilerle bir süre görüşmeyin. Dışarıdan baktığınızda gördüğünüz hatalarını ve sizi neden hak etmediğini not edin.

Karşılaşma ihtimaliniz olan yerlere gitmeyin. Evde ona ait ne varsa kurtulun. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları silin. Kullandığı parfümü hayatınızdan çıkarın. Eski mesajları okumayın. iyi anları değil kötü anları hatırlayın. Kendinizi mutlu edecek kurslara yazılın. Uykunuz tamamen gelmedikçe yatmayın. Hüzünlü şarkılar dinlemek mi bırakın kızlar sizi kaybeden gidip dinlesin… Kendinize çeki düzen verin sanki önceden hayatınızda onlar mı vardı. Hiç bir yerde ona ait eşya kalmasın. Özel günler de arkadaşlarınızla geçirin. UNUTMAYIN hiç kimse vazgeçilmez değil. Bu hallerinize ilerde güleceksiniz bile emin olun.

Ve mutlu son, yeni bir sevgili yapın. Can derdine düşünce, eski sevgilinin acısı kalmaz. Çivi çiviyi söker demiş atalarımız 🙂 tabi zamanı ve kimi seçtiğiniz önemli. Aksi halde kimse kimseyi unutturmuyor. Yara bandı değil karşıdaki kişi. Bırakın nasıl yaşamak istiyorsanız yaşayın atın geçmişi : )

Bir cevap yazın