Kehribardan yapılan bebek diş kolyesi; bebeklerin diş çıkarma zamanında kullanılması için üretilen bir üründür. Bu kolye tamamen organik olarak üretilmektedir. Amacı ise; diş çıkarırken kaşıntı yaşayan bebeklerin salya akıtması nedeniyle kullanılmaktadır. Kehribar taşının bilinen diğer bir önemli özelliği ise; ağrı kesici olmasıdır. Kehribar çok uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Roma döneminde; sarılık ve üst solunum yolları için tedavi amaçlı kullanılmıştır. Ayrıca İbn-i Sina da; kehribarın tıp için iyi ilaç olduğunu belirtmiştir. Bitkisel bir taştır ve ağrı taşı olarak da bilinmektedir.

Bebeklerin diş çıkarma döneminde salyaları sürekli göğüs kısmına akmaktadır. Bu durum onları hasta edebilmektedir. Bu nedenle kehribar bebek diş kolyesi takıldığında bölgedeki ıslaklığı emerek kuru kalmasını sağlamaktadır. Kehribarın içinde bulunan şifalı yağlarda deriye temas ettiğinde vücut tarafından emilerek kan dolaşımına geçer. Bu da bebeğin sağlığını korumaktadır. Doğal olduğundan dolayı hiçbir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır.

Diş çıkarma zamanlarında kullanılırken salyaların da azalmasını sağlayan özelliği bulunmaktadır. Bebekler diş çıkarma zamanına girdiğinde bağışıklık sistemlerinde zayıflama olmaktadır; kehribar kolye kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile bebeklerin bu dönem korunmasına da ayrı bir katkı sağlamaktadır.

Kehribar kolye sayesinde; bebekler diş çıkarma süreçleri boyunca ağrı çekmezler. Kehribar diş kolyesi ağrıyı alarak huzurlu bir dönem geçirmelerini sağlamaktadır.

Kehribar kolye edinmek istediğiniz bebeğinizin boynuna uygun olmasına mutlaka özen göstermeniz gerekmektedir. Büyük olduğu takdirde ufacık bir dikkatsizlik ile bebeğiniz boğulma tehlikesi yaşayabilmektedir. Ayrıca taşların arasına mutlaka düğüm atmanız da önemlidir. Çünkü bebeğiniz kolye ile oynarken koparıp yutmaması açısından önemlidir. Aynı zamanda taşların dökülmesi önlenir. Kehribar kolyeyi kullanmaya başladıktan 14 gün sonra akan suyun altında mutlaka yıkayıp etkisini yenilemeniz gerekmektedir.

Kehribar kolye edinirken mutlaka sertifikası olan kişilerden almaya ve doğal olmasına dikkat edin. Sahte kolyeler hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır.
Kehribar kolyesini aldığınızda mutlaka bebeğinizin tenine temas edecek şekilde takmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde diş çıkarma sürecini rahatlatacaktır. Geceleri ise herhangi bir sorun yaşamamak için kolyeyi çıkarmanız fayda sağlayacaktır. Bu yüzden dilerseniz sizde edinebilirsiniz.

Kehribar diş kolyesi ve diğer organik bebek ürünleri temininde ecobebek.com’uda inceleyebilirsiniz. Geniş bebek ürünleri yelpazesi ve uygun fiyatlar sunmaktalar.